Kruvi ja Polt

Ärikliendi teeninduspunkt Tartu • Tähe 106A | Telefon 7 40 20 19 | Avatud E-R 8:30 – 17:30 • L ,P Suletud

Kinnitusvahendite ostmine

Õnnetu, ent õpetlik juhtum terrassiga.

Kui Peetril tuleb ühel päeval hea mõte ehitada terrass oma aeda, siis hakkab ta otsima selleks sirgeid laudu. Kulub kaks nädalat ja lauad on käes. Nüüd on vaja veel kruvisid sinna juurde. Läheb ehituspoodi ja leiab terrassikruvid. Pakendi peale on kirjutatud „Välispidiseks kasutamiseks, klass C3“. Teatavasti on klass C3 väljas kasutamiseks. Ostab kruvid ja ehitab terrassi valmis. Peeter on rõõmus nagu ikka inimene, kes oma kätega midagi valmis on teinud.

Aga oh õudust! Kahe nädala pärast on terrassikruvide ümber tekkinud pruunid laigud. Peeter on õnnetu ega tea, mida teha. Läheb oma muret kurtma naabrimehele ja ennäe, naabril samasugune pruunilaiguline terrass. Kas ehk peabki nii olema? Igaks juhuks võtab Peeter ühendust firmaga, kes neid kruvisid maale toob. Kurdab oma muret, aga vabanduse asemel saab tõrelda, miks ta pole uurinud maaletooja kodulehel infot, kus kõik on must valgel kirjas: kus tohib kasutada ja kus mitte. Siiski vahetatakse valed kruvid õigete, roostevabade kruvide vastu välja. Aga juba on hilja. Terrassilauad on rikutud ja tuleb ka need välja vahetada.

„Tänapäeval, kus pakkumine ületab nõudlust ikka kordades, leiavad inimesed endale ise lahendused. Ostavad kauba ära, aga ei pööra tähelepanu pakendile, kus peaks olema kirjas tootja, kes võtab vastutuse selle pakendi sees oleva sisu kvaliteedi eest. Abi pole sellestki, kui ümbrisel on olemas kinnitus sertifikaadi olemasolust. Kui juhtub, et tuleb teha reklamatsioon, siis polegi kellelegi teha. Praegu on olukord, kus turul esineb palju sellist pettust, et sertifikaat on olemas, aga tootjat märgitud pole.“

Kvaliteedis ei saa järele anda

Ehitusalases kvaliteedis ei saa järele anda. Kinnituslahendused moodustavad kogu ehitise maksumusest võib-olla protsendi või poolteist, kuid nende kvaliteet omab äärmiselt suurt tähtsust kogu hoone elueas ning vastupidavuses.

Konkurents turul on tihe ning nii tuleb ette kahetsusväärseid olukordi, kus odava hinna pakkujad püüavad klientidele hämada. Tegelikult peab iga kandvatesse konstruktsioonidesse paigaldatava kinnitusvahendi pakendil olema kinnitus selle sertifikaadi olemasolust ning sisalduma info tootja, toote ja vastavate normide kohta.